Wyniki wyszukiwania dla:

ZABRZAŃSKA SALEZJANKA TRZYMA FORMĘ

Wraz z rozpoczęciem pandemii nasza szkoła Salezjański Zespół Szkół Publicznych św. Dominika Savio rozpoczęła działania mające na celu wprowadzenie aktywności fizycznej wśród uczniów i ich rodzin w tym trudnym dla wszystkich czasie. 

Dlatego też w szkole powstała inicjatywa pod nazwą Salezjanka Trzyma Formę, która organizuje zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, w tym nordic walking, marszobiegi oraz spacer dla każdego.  

Co tygodniowe spotkania grupowe trwają w miłej, przyjaznej i sportowej atmosferze. Prowadzącym zajęcia jest mgr Izabela Dzienisiewicz, współorganizatorem jest SALOS Zabrze, którego prezesem jest ks. Paweł Gacek SDB. Celem programu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej oraz rodziców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i naukę prawidłowego,  czyli  zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności    indywidualnej    za    zdrowie    i    zasady    wolnego    wyboru.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli z naszej szkoły stworzyliśmy Drużynę Trzymającą Formę, w skład której wchodzą: Magdalena Ziomek, Agnieszka Gorczyńska, Natalia Bednarz, ks. Paweł Gacek, Izabela Wyleżoł, Marta Glapiak, Annę Hemmerling. 

Również w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy działania sportowe oraz pogadanki prozdrowotne odbywające się lekcjach godziny wychowawczej. 

Pierwsza imprezą zorganizowaną w tym roku był: „BIEG PO NIEPODLEGŁOŚĆ” i Mikołajkowy Nordic Walking.

Już w krótce czekają nas kolejne atrakcje. Więcej informacji w zakładce SALOS -> Salezjańska Grupa Trzymająca Formę 

Widzimy się co tydzień na strefie ekonomicznej w Zabrzu, przy piekarni ,,Kłos”  o godzinie 18:15.

Zapraszamy!

 


Podziel się tym wpisem: