Wyniki wyszukiwania dla:

Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego #2

To już drugie spotkanie naszego Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego, które odbyło się w  miłej atmosferze w oratorium.  

Tematem wspólnych rozważań była tym razem spowiedź święta. Ksiądz Kazimierz omówił i  wytłumaczył nam najważniejsze kwestie związane z tym sakramentem. Zostało podkreślone to, że  człowiek bez spowiedzi naraża się na brak zbawienia. Oczywiście nie obyło się bez żywej dyskusji czy wątpliwości z naszej strony, które jednak za pomocą licznych argumentów zostały rozwiane. Ciekawie  również było słuchać niecodziennych historii, które przydarzyły się podczas spowiedzi. Niektóre miały  charakter komiczny, ale pojawiły się też świadectwa inspirujących nawróceń.  

Myślę, że czas spotkania został dobrze zagospodarowany i każdy z nas wyniósł coś budującego z tej  rozmowy.  

Następne spotkanie naszego duszpasterstwa będzie poświęcone Biblii. Zastanawiałeś się kiedyś, czy  historia i informacje w Niej zawarte są na pewno prawdziwe? A może fikcyjne? Jak należy ją  interpretować? Jeśli i Ciebie nurtują takie pytania to zapraszamy na kolejne spotkanie. Drzwi będą dla  Ciebie szeroko otwarte!

Janusz B.

 


Podziel się tym wpisem: