Wyniki wyszukiwania dla:

Savionalia okiem Zabrza

W majowy weekend (6-8.05.) grupa uczniów naszej szkoły pod opieką księdza Pawła Gacka SDB wzięła udział w jubileuszowym 30-tym festiwalu młodych Inspektorii Krakowskiej czyli Savionaliach.

Po 2-letniej przerwie wywołanej pandemią święto młodych pod hasłem WSTAŃ zawitało na ulicę Tyniecką w Krakowie. Uczestnicy mieli okazję nie tylko wysłuchać ciekawej konferencji księdza Andrzeja Gołębiowskiego SDB czy wziąć udział w nabożeństwie uwielbienia, ale i dobrze się bawić. Odbył się Turniej Dominikowy, tańce (nie tylko integracyjne), wspólna zabawa i wiele wiele innych. Podczas weekendu wysłuchaliśmy kilku w koncertów takich zespołów jak The Argument, None Rhyme&NDP, Fausystem + Nastia oraz Magdaleny Gorczycy. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Arkadio.

Jak na jubileuszowe spotkanie przystało nie mogło zabraknąć niespodzianki – zobaczyliśmy wspaniały pokaz laserów, w trakcie którego wysłuchaliśmy gry na harfie laserowej oraz skrzypcach (super brzmienie). Święto młodych było wspaniałą okazją, aby poznać nowych znajomych oraz zastanowić się nad samym sobą po wysłuchaniu konferencji i świadectw innych młodych ludzi. Myślę, że był to dobrze wykorzystany czas, aby dobrze zakończyć majówkę i odpocząć od szkolnej codzienności. Już czekam na kolejną edycję imprezy.

Marysia L.


Podziel się tym wpisem: