Wyniki wyszukiwania dla:

odLOTTOwe ferie z Fundacją LOTTO im. Haliny Konopackiej

W dniach 16-20.01.2023 roku SALOS Zabrze zorganizował ferie dla dzieci z Zabrza i okolic w wieku 6-14 lat. Ferie zostały dofinansowane z Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Dofinansowaniem zostało objętych 50-ciu uczestników. Ferie miały charakter sportowo-edukacyjny. W programie znalazły się m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami gier zespołowych oraz zajęcia plastyczne, taneczne czy muzyczne. Uczestnicy mieli zajęcia na krytej pływalni w Rudzie Śląskiej oraz w parku trampolin w Zabrzu, zwiedzili także kopalnię w miniaturze – Szyb Maciej w Zabrzu oraz Muzeum Światła i Obrazu w Gliwicach.

Ciekawostki:

  1. Zajęcia z robotyki prowadzone były na najnowszych zestawach LEGO Education SPIKE Prime i Essential. Uczniowie korzystali z oprogramowania SPIKE na laptopach. Według wyświetlanych projektów budowali konstrukcje, które następnie programowali. Młodsi uczniowie otrzymali zestawy Spike Essential, gdyż są one łatwiejsze. Budowali pinball praz kolejkę linową. Starsi uczniowie otrzymali zestawy Spike Prime. Budowali nosorożca, który zatrzymuje się w momencie zderzenia z przeszkodą, ludzika tańczącego Breakdance i chwytak do przenoszenia klocków. Zajęcia te cieszyły się sporym zainteresowaniem. Rozwijają one u dzieci umiejętność pracy zespołowej, spostrzegawczość, zdolność planowania, kreatywność, analizowanie danych i umiejętność rozwiazywania problemów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. 
  2.  Zajęcia z długopisów 3D prowadzone były na najnowszych modelach długopisów Sunlu. Każdy z uczestników oprócz długopisu otrzymał ochraniacze na palce i różnokolorowy filament. Dzieci przy pomocy długopisów tworzyły okulary, motylki, śnieżynki, rower i ławkę. Uczestnicy zajęć wybierali sobie model wydrukowany na papierze, a następnie dobierali kolor filamentu, który włożony do długopisu i podgrzany do odpowiedniej temperatury pozwalał na formowanie dowolnych kształtów. Ze wszystkich zajęć na półkoloniach te cieszyły się największym zainteresowaniem. Podczas zajęć dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników używając jedynie prądu z power banków i specjalnych ochraniaczy na palce, które chroniły przed wysoką temperaturą. Zajęcia te rozwijają kreatywność wśród dzieci, umiejętności manualne. 

 

 

 


Podziel się tym wpisem: