Wyniki wyszukiwania dla:

Półkolonie Zimowe 2024

Tydzień pełen przygód i odkryć pod takim hasłem odbywały się tegoroczne półkolonie zimowe w zabrzańskiej Salezjance 29.01.-02.02.2024r.  .

Dzień Pierwszy: Rozpoczęcie przygody J W pierwszy dzień półkolonii wszyscy uczestnicy zgromadzili się, by poznać regulamin i zainicjować wspólne doświadczenie w oparciu o film animowany pt.:”X Przykazań”. Praca w grupach była owocna, a różnorodność kół zainteresowań – od długopisów 3D po robotykę, sport, teatr, taniec, śpiew a nawet tworzenie czapeczek – stworzyła bogatą ofertę aktywności dla każdego.

Dzień Drugi: Straż Pożarna i Metaloplastyka. Gościnnie na półkoloniach zawitała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej z Zabrza. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć sprzęt strażacki oraz strażacki wóz. Ponadto pan Stanisław Mlekodaj, przewodnik tatrzański, poprowadził zajęcia z metaloplastyki, wprowadzając uczestników w tajniki tego fascynującego rzemiosła.

Dzień Trzeci: Święto św. Jana Bosko. W tym dniu świętowano uroczystość ks. Bosko, założyciela Salezjanów. Wspólna Msza Święta w parafialnym kościele na Helence stanowiła ważny moment tegorocznych półkolonii. Rozegrano również grę „Trzech Kłamców”, a pan Stanisław ponownie wzbogacił dzień swoją obecnością. Tańce, śpiewy i radość towarzyszyły obchodom święta.

Dzień Czwarty: Spotkania formacyjne w grupach i bal przebierańców Ten dzień był poświęcony spotkaniom w grupach, wspólnym grom i zabawom. Zwieńczeniem było wyjątkowe wydarzenie – bal przebierańców, na którym zarówno uczestnicy, jak i kadra, bawili się doskonale, tworząc niezapomniane chwile.

Dzień Piąty: Ostatnie odkrycia w Śląskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Chorzowie. Ostatniego dnia półkolonii uczestnicy wybrali się do planetarium w Chorzowie. Tam uczestniczyli w warsztatach z geofizyki, astronomii, a także poznawali tajemnice Marsa. Zakończeniem niesamowitego dnia był pokaz w planetarium, który wprowadził wszystkich w fascynujący świat kosmosu.

Dziękujemy za udział w feriach zimowych! Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam mnóstwo wrażeń, które na długo zapadną w pamięci.

Do zobaczenia wkrótce!

Marysia L.


Podziel się tym wpisem: